KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15418228

nr 1541 8228

Josef Öberg

(1890-1967), Sverige

Oljemålning, "Sandvik på Öland" Signerad. Olja på duk, 37x46 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 22 maj 2023
kl 20:06:18

18/5 22:33:43 1      300 kr
20/5 16:44:00 2      Vinnande bud

Josef Öberg

Läs mer om Josef Öberg